Realizace HLINĚNÝCH OMÍTEK a TADELAKTU

    Občas se stane, že si hliněná omítka zahraje na paletu umělce a objeví se na ní nějaké ty umělecké fleky. A to doslova. Vypadá to, že si tam někdo s chutí máchal štětcem a rozhodl se pro odstín "místní bahenní improvizace". Tmavé skvrny na omítce se mohou objevit, když je omítka namíchána z materiálu, co byl doslova vykopán z domácí zahrady. A občas se dokonce nevyhýbají ani těm omítkám, co přijedou přímo z továrny.

    Tyhle výtvarné vlohy se často projeví tam, kde není stabilní vlhkost a teplota je jak na houpačce. Prostě v domě, kde ještě nikdo nebydlí a stěny si zvykají na to, že nejsou jenom samy pro sebe. Ale nebojte, není to nic, co by nešlo opravit. Vezmete rozprašovač, jako když chcete osvěžit kytičky, a stěnu lehce pokropíte. Pak houbou a začnete filcovat jako mistr restaurátor. A když se pak do domu nastěhují první obyvatelé a stěny pocítí teplo domova, zůstanou krásné, aby jste z nich měli ten nejlepší pocit.

   Tak ať vám práce s hliněnými omítkami jde od ruky a vaše stěny jsou vždycky jako z katalogu – bez nečekaných výtvarných vložek!

Ukázky omítek z místních zdrojů

hliněná omítka, hliněné omítky, marocký štuk, tadelakt, hliněný tadelakt, hliněná...

Vytvořeno službou Webnode