Realizace HLINĚNÝCH OMÍTEK a TADELAKTU

 

hliněné omítky

     Pro hliněné omítky se může použít jílovitá hlína, kterou vykopete ze základů pod Vašim nově vznikajícím domem. Taková vytěžená hlína se musí (ani ne tak složitě, jako pracně) připravit a smíchat ve správných poměrech s dalšími, samozřejmě, přírodními komponenty. I toto je cesta, jak si skoro zadarmo zajistit materiál pro zdravé bydlení. Bohužel se bude pod vaším domem vyskytovat hlína převážně v hnědé barvě, či jiném tmavém odstínu. Určitě se najdou místa, kam se bude hodit, protože v této čisté přírodní formě budou na omak i vizuálně působit hliněné omítkay velmi jemně a teple.   

Barevná-hliněná-omítka

    Jiných, ale hlavně světlejších, odstínů hliněné omítky můžete docíliti výmalbou vápnem či kaseinovými barvami (jenom NE klasickými barvami), které Vám neuzavřou povrch hliněné omítky a hlína, resp. omítka, tak bude mít možnost se projevit ve své technické dokonalosti, pro niž jste hliněnou omítku použili. Bohužel kaseinový i vápenný nátěr může u někoho vyvolat pocit klasicky natřené omítky. Skutečnost, že pod nátěrem je schovaná příroda, která pracuje pro Vaše blaho, víte pouze Vy a i Vám se po čase může stávat při pohledu na natřenou stěnu, že prostě pozapomenete, jaký poklad jste pod nátěr schovali...

Jemné-hliněné-omítky-světlé 

    Proto převážně používám při realizacích hliněné omítky čekého výrobce p. Navrátila, který dodává i barevné finální hliněné omítky vytvořené z barevných jílů. V těchto omítkách mohou být přimíchány různé přírodní přísady (byliny, písky, mikroorganizmy...), které posouvají estetičnost a funkčnost stěny do jiné roviny (plasticita, vůně, vyšší absorbce páry, povrchový design...).   

 

hlína-a-dřevo

 

Povrchy omítek

Japonská omítka O-tsu

Hrubá hliněná omítka Picas Econom

Jemná hliněná omítka Picas Econom

Dekorativní jemná hliněná omítka ART

 

www.picas.cz 

hlinené omietky, hlinená omietka, cena hlinených omietok, hlinené podlahy, rekon

hliněná omítka, hliněné omítky, marocký štuk, tadelakt, hliněný tadelakt, hliněná...

Vytvořeno službou Webnode