Realizace HLINĚNÝCH OMÍTEK a TADELAKTU

Objevte umění klasických vápenných fasád s moderním nádechem na naší stránce. Zjistěte, jak staré technologie oživují fasády rodinných domů. Využijte tradiční materiál s výjimečnými vlastnostmi pro vaši fasádu z vápna. Kontaktujte nás a získejte kvalitní hydraulickou vápennou směs pro dokonalý vzhled vaší stavby.
 
     Ukázky vápenných fasád námi realizovaných zde.

   Od roku 2021 máme stále více poptávek na vápenné fasády převážně pro domy ze slámy. Tyto slaměné domy jsou z dílny www.slamak.info a bývají opláštěné dřevovláknitou deskou.

 

   Na tyto dřevovláknité desky jsme s vápenkou Vítošov vyvinuli pracovní postup. Používáme jejich novou hydraulickou vápennou směs Salith NHL Grobputz 4 Hanf

   Jako  kontatní můstek nepužíváme flexibilní stavební lepidlo, které má velký difůzní odpor, ale místo něj aplikujeme speciální štuk MHF P3, čímž je celá skladba vápenné fasády více difůzně otevřená.

Klasické vápenné fasády: Renesance tradičních omítek v moderní architektuře

Vzpomínáte na ty staré, dobře známé vápenné fasády, které dříve zdobily mnohé domy a dodávaly jim jedinečný charakter? Tyto fasády, které byly po desetiletí upozaděny, nyní prožívají svůj velký návrat. A není divu – vrací se k nim zájem nejen u rekonstruovaných staveb, ale i u moderních novostavbách, které hledají spojení s tradicí a přírodními materiály.

Vápenné omítky se vyznačují mnoha pozitivními vlastnostmi – jsou prodyšné, ekologické a mají přirozené antibakteriální účinky. Navíc, správně aplikovaná vápenná omítka může domu sloužit desítky let bez nutnosti další údržby. A právě tyto tradiční metody začínají být znovu v kurzu i ve světě moderního stavebnictví.

Jedním z trendů, který se objevuje ve vztahu k vápenným fasádám, je snaha o zjemnění vzhledu domů zaoblením všech rohů a aplikací dekorativních prvků jako jsou šabróny kolem oken a římsy, které rozčleňují velké plochy fasád. Tento přístup má za cíl přinést fasádám větší lidskost a jemnost, vzdorovat dojmu chladu a agresivity, který může působit moderní styrenová izolace s jejími ostrými rohy a kouty.

Dalším prvkem, který dodává domům charakter a působí stabilně, je vystouplý sokl. Ten byl v minulosti častým a výrazným prvkem, který v současnosti zažívá své oživení. Sokl nejenže chrání spodní části domu před povětrnostními vlivy, ale také vizuálně "usazuje" dům do krajiny a dodává mu pevné základy.

Když se spojí tradiční vápenné omítky s moderními technikami a materiály, může výsledek překvapit svou harmonií a estetikou. Vápenný kabát domu tak může být nejen příjemným odkazem na minulost, ale také funkčním a estetickým prvkem současnosti. Investice do kvalitní vápenné fasády se může vyplatit nejen z hlediska udržitelnosti a ekologie, ale i z pohledu estetického, neboť správně zvolená a provedená omítka může být vizitkou každého domova.

Ať už rekonstruujete starší objekt nebo plánujete novostavbu, nebojte se inspirovat tradičními metodami a dát vašemu domovu ten správný charakter. Vápenné fasády jsou zpět a s nimi i možnost vytvořit domov, který bude nejen krásný, ale i zdravý a příjemný k bydlení.

hliněná omítka, hliněné omítky, marocký štuk, tadelakt, hliněný tadelakt, hliněná...

Vytvořeno službou Webnode