Realizace HLINĚNÝCH OMÍTEK a TADELAKTU

 

PŘÍRODNÍ IZOLACE

Isolena - vlněné izolace bez BIKO vlákna, pouze plstěné...

 

architekti

Arc.cz - Oldřich Hozman, architekt který pracuje s celostními způsoby navrhování staveb a prostředí. Projektuje ekologickou architekturu a ve svých projektech používá přírodní stavební materiály. Zabývá se principy feng shui a baubiologie. Domy podle jeho projektů jsou převážně izolovány slámou a mají hliněné omítky. Přednáší o principech celostní architektury a navrhuje také zahrady a interiéry.

 

Baubiologie.cz Projekty rodinných domů zahrnující základní principy bioarchitektury,  udržitelného rozvoje, použití přírodních izolací a materiálů, úspor energií, šetrného zacházení s vodou a dalších z 25 principů stavební biologie. Zabývají se primárně kvalitou obytného prostředí vzhledem k lidským potřebám. Úspory energií jsou pro nás velmi důležité, ale nejsou na úkor kvality bydlení.

 

celostnidesign.cz - Ateliér celostního designu – projekty zdravých domů a přírodních zahrad. Navrhujeme trvale udržitelná lidská sídla, dům a pozemek vnímáme jako neoddělitelný celek. Inspirujeme se myšlenkami permakultury, systému navrhování podle vzoru přírodních ekosystémů.

 

Endemit.cz - Architektonické návrhy – prostorové i materiálové řešení vycházející z kontextu místa a individuálních potřeb. Preference místních, zdravých nebo recyklovaných materiálů, zelených střech, úsporného provozu. Každá zakázka tohoto druhu je pro mě výzvou. Blanka Johanisová

 

slamak.info - Vše, co můžete potřebovat ke stavbě slaměného domu. Informace, konzultace, projekty, stavební dozor, workshopy a kurzy, řemeslníci, balíky, nářadí a stroje...

 
Ing. arch. Kateřina Šmardová  Projekty energeticky šetrných domů a citlivých rekonstrukcí, důraz na používání přírodních materiálů. Návrhy interiérů s hliněnými omítkami. Realizace dekorací a detailů v hliněných omítkách, konzultační a osvětová činnost v oblasti užití hlíny v architektuře.
 

 

stavební firmy - řemeslníci

Jiří Urban - srubové stavby na Vysočině.

 

nastrese.cz - Dřevostavby Grossmann: historické krovy,tesařské konstrukce, šikmé střechy, nadkrokevní tepelná izolace, konstrukce dřevostaveb, podlahy Fermacel, dřevěné fasády.

 

svepomocnastaveni.cz - Honza Pospíšil - realizace domů ze slámy a hlíny, asistovaná stavba, hliněné omítky, dekorativní omítky, používání přírodních a recyklace odpadních materiálů, pořádání a lektorování workshopů, přednášky, lektor Poznej hlínu-Learn with clay.

 

stavby-chudoba.cz - stavební a inženýrská činnost poctivého člověka Jiřího Chudoby.

 

stauss.cz  - s nosným cihlovým pletivem Stauss omítnete cokoli. Je to univerzální volně tvárný nosič omítek všeho druhu. Pletivo je ohebné ve všech třech osách, umožňuje tvarování kleneb, říms, štuků, či designových prvků. Cihlové pletivo Stauss vnáší do interieru klima cihlové stavby. Je kreativním stavebním materiálem pro bystré hlavy a šikovné ruce od roku 1880. 

 

 

hlinenakamna.cz - Postav si kamna sám - stavba akumulačních kamen svépomocí.

 

 

webové portály o stavbě a bydlení

 
sady.unas.cz - Rádi bychom nabídli pozemky v sadu pod Přírodní památkou Vrch Káčov a svobodnou realizaci těm, kteří se zajímají o udržiitelnost a architekturu vstřícnou přírodě. Sychrov nad Jizerou u Mnichova Hradiště na okraji Českého Ráje - okr. Mladá Boleslav.

 

Přírodní bydlení - Praktický web přírodního stavitele Jakuba Gajdy o krásných, zdravých, šetrných a moderních stavbách ze dřeva, kamene, hlíny a jiných materiálů. Sledujte 1. stavařský videoblog v češtině a staňte se fanoušky harmonického bydlení v souladu s Přírodou.

 

hliněná omítka, hliněné omítky, marocký štuk, tadelakt, hliněný tadelakt, hliněná...

Vytvořeno službou Webnode