Realizace HLINĚNÝCH OMÍTEK a TADELAKTU

 

dekorativní jemná hliněná omítka Picas ART

     Tato série dekorativních hliněných omítek byla vyvíjena takřka dva roky. Na začátku byl vytyčen hlavní cíl vyrobit hliněnou omítku pouze z produktů, které se nachází v přírodě. Zdá se to samozřejmé, ale není to pravidlem u všech výrobců hliněných omítek. Někteří z nich přidávají do těchto hliněných omítek různé deriváty, které nejsou škodlivé (podle dosavadních zkušeností), ale prochází složitými chemickými procesy, které za sebou zanechávají nesmazatelnou stopu v přírodě. Výrobce do směsi používá materiály, které by se mohly v hlíně přirozeně vyskytnout. Je tím podpořena maximální věrohodnost tohoto přírodního materiálu. Pro mne osobně tato hliněná omítka patří k tomu nejlepšímu, co bylo pod značkou Picas vyrobeno. V ČR se jedná o jedinou značku, která nabízí tento druh omítek.   

     Dekorativní hliněné omítky ze série ART jsou určeny pro interiéry, kde majitel upřednostňuje přímý kontakt s hliněnými materiály a chce vnímat jejich hloubku. Konečný povrch hliněné omítky je možné vytvářet technikou filcování, kde na povrch vystoupí jemný písek nebo technikou zahlazování, při kterém dochází k zatlačování zrnek jemného písku do omítky a na povrch vystoupí hliněné částice.

 

dekorativní-hliněné-omítky-art

 

    Na povrchu hliněných omítek není potřeba dělat další úpravy (malba). Série dekorativní hliněné omítky ART je vyráběna z čistě přírodních barevných jílů (bez přídavku pigmentu), mramorů, organických vláken a směsí bylin. Základní řada je tvořena sérií osmi odstínů barevných jílů (Antik bílá, Vanilkově žlutá, Korálově oranžová, Oříškově červená, Olivově zelená, Kouřově modrá, Karamelově hnědá, Antracitově černá ). Tyto barvy lze mezi sebou libovolně míchat a vytvářet tak nespočetné množství barevných variací hliněných omítek. Hliněnou omítku Antik bílá můžete míchat s přírodními pigmenty a vytvářet si tak pestřejší škálu barev. 

     Společně s firmou PLANTA NAURALIS jsou vyvinuty další nové příměsi do dekorativních omítek. 
- kopretina – jemné tyčinky ze středu rostliny jsou nevýrazné v omítce,ale o to víc překvapující pro nového objevitele.
- kostřava červená – jemné a dlouhé stonky v omítce navozují pocit louky.
- kostřava luční
- drcené mořské mušle – odlesk perletě z těchto mušlí je nezaměnitelný a hodí se především do míst s dostatkem světla.

 

technický list hliněných omítek

ceník hliněných omítek

hlinené omietky, hlinená omietka, cena hlinených omietok, hlinené podlahy, rekon

hliněná omítka, hliněné omítky, marocký štuk, tadelakt, hliněný tadelakt, hliněná...

Vytvořeno službou Webnode