Realizace HLINĚNÝCH OMÍTEK a TADELAKTU

 

Údržba tadelaktu

        Údržba marockého štuku je stejná, jako běžná údržba keramických obkladů, ale nesmí se používat chemické či abrazivní prostředky. Tyto je nutno nahradit Marseilským mýdlem, kterým už je povrch napuštěn na závěr pracovního procesu při zhotovování tadelaktové stěny. Tímto občasným přemytím marockého štuku Marseilským mýdlem se povrch omyje, zároveň znovu "naimpregnuje" a zacelí proti vodě. Vše jednoduché a nenáročné, jako v přírodě samé...

tadelaktová-koupelna

Podrobný postup

   Čištení marockého štuku provádějte se studenou, nebo vlažnou vodou s příměsí rozpušťeného Marseillského mýdla.

     Marseillské mýdlo je dodáváno v sypké substanci (ve vločkách). Před použitím rozmíchejte 1-2 plolévkové lžíce v 1 litru vody. Tento tekutý roztok se Vám pak bude lépe rozpouštět ve studené vodě při omývání Tadelaktu. Povtch Tadelaktu čistíme hadrem nebo houbou min. 1x měsíčně. Při mytí nepoužíváme v žádném případě abraziva, horkou vodu ani saponáty, či jiné odmašťovací čističe.

      Jednou denně musí omítka Tadelakt zcela vyschnout. Zdi ve sprše je nejlépe otírat po každém použití jemným hadříkem. Pokud by povrch zůstal příliš dlouhou dobu vlhký, mohou vznikat matné fleky, změny barvy a plísně

      Tam, kde na Marocký štuk neustále působí voda a eventuelně vytvoří stopy po vodním kameni, necháme místo vyschnout a naneseme neředěné mýdlo, které později přeleštíme HDPE sáčkem zmuchlaným do tamponu.

    Případné barevné  odchylky v místech působení vody nejsou z mechanického hlediska na závadu. Čistě přírodní Tadelakt má schopnost mikroskopického příjmání a následného odpařování vody do ovzduší, stejně jako kámen. 

převzato z KEIDEZEIT.cz

hlinené omietky, hlinená omietka, cena hlinených omietok, hlinené podlahy, rekon

hliněná omítka, hliněné omítky, marocký štuk, tadelakt, hliněný tadelakt, hliněná...

Vytvořeno službou Webnode