Realizace HLINĚNÝCH OMÍTEK a TADELAKTU

 

Údržba tadelaktu

        Údržba marockého štuku je stejná, jako běžná údržba keramických obkladů, pouze s tím rozdílem, že nebojujete s plísní tvořenou vlhkostí. Při umývání se nesmí používat chemické prostředky. Tyto je nutno nahradit Marseilským mýdlem, kterým už je povrch napuštěn na závěr pracovního procesu při zhotovování tadelaktové stěny. Tímto občasným přemytím marockého štuku Marseilským mýdlem se povrch omyje, zároveň znovu "naimpregnuje" a zacelí proti vodě. Vše jednoduché a nenáročné, jako v přírodě samé...

Podrobný postup

   Čištení marockého štuku provádějte se studenou, nebo vlažnou vodou s příměsí rozpušťeného Marseillského mýdla.

     Marseillské mýdlo je dodáváno v sypké substanci (ve vločkách). Před použitím rozmíchejte 1-2 plolévkové lžíce v 1 litru vody. Tento tekutý roztok se Vám pak bude lépe rozpouštět ve studené vodě při omývání Tadelaktu. Povtch Tadelaktu čistíme hadrem nebo houbou. Při mytí nepoužíváme v žádném případě abraziva, horkou vodu ani saponáty, či jiné odmašťovací čističe.

      Tam, kde na Marocký štuk neustále působí voda a eventuelně vytvoří stopy po vodním kameni, necháme místo vyschnout a naneseme mýdlo, které později přeleštíme PE utěrkou.

    Případné barevné  odchylky v místech působení vody nejsou z mechanického hlediska na závadu. Čistě přírodní Tadelakt má schopnost mikroskopického příjmání a následného odpařování vody do ovzduší, stejně jako kámen. 

převzato z KEIDEZEIT.cz

hlinené omietky, hlinená omietka, cena hlinených omietok, hlinené podlahy, rekon

hliněná omítka, hliněné omítky, marocký štuk, tadelakt, hliněný tadelakt, hliněná...

Vytvořeno službou Webnode