Realizace HLINĚNÝCH OMÍTEK a TADELAKTU

 

hliněné příčky - dřevostavby

Kde jinde už by neměla chybět tepelná akumulační hmota, než v lehkých skeletových dřevěných konstrukcích. Pokud jsou pro vytápění dřevostavby použity stále více se rozmáhající těžké pece a kamna, potom je škoda nemít vnitřní příčky z nějaké "těžké hmoty", opatřenou hliněnou omítkou, která zářící teplo do sebe příjmá. 

 

HLINĚNÉ PŘÍČKY - SRUBY A ROUBENKY

Občas má klient potřebu změny materiálu, protože dřeva kolem už je mnoho, nebo si chce zajistit v interiéru i větší akumulaci tepla. Hlavním důvodem, proč použít  ve vnitřních příčkách nepálené cihly  a hliněné omítky, je jejich rychlá absorbce vzušné vhlhkosti a (oproti dřevu) i rychlá desorbce. Např. v koupelnách dochází velmi rychle k intenzivnímu nárustu vlhkosti, kterou dřevo sice také rychle pohltí (absorbce), ale velmi pomalu se ji zbavuje (desorbce). Tím se při větší frekvenci nárustu vlhkosti může stát, že se jí dřevo nestíhá zbavovat a jeho vlhkost se pomalu zvyšuje. Proto doporučuji do masivních dřevostaveb "hlínu pro dům", která jako přírodní materiál dřevu sluší, poskytuje mu ochranu a výborně ho nejen designově doplňuje.
 
 
technický list nepálených cihel
 
ceník nepálených cihel
 
 

HLINĚNÉ PŘÍČKY nebo příčky z pálených cihel? - výhody a nevýhody

1) Nepálená cihlená příčka s hliněnou omítkou: 
Přirozený klimatizér vašeho domova! Nepálená hliněná příčka s hliněnou omítkou vytváří robustní stěnu, která pohlcuje přebytečnou vlhkost a udržuje interiér příjemně chladný v létě a teplý v zimě. S touto příčkou získáváte nejen tradiční estetiku, ale i funkční benefity pro zdravé bydlení, ačkoli není zaručeno 100% spojení omítky s cihlami, výsledek stojí za to! 
 
2) Příčka z plné pálené cihly s hliněnou omítkou:
Perfektní symbióza tradičního řemesla a moderních výhod! Pálená cihla v kombinaci s 20mm hliněnou omítkou nabízí nejen pevný a stabilní základ pro vaše stěny, ale také využívá vlastnosti hlíny pro regulaci vlhkosti a tepelné pohody. Hliněná omítky na pálené cihle drží lépe, což znamená méně údržby a delší životnost vašeho interiéru. Užijte si domov s přírodním mikroklimatem, který podporuje vaše zdraví a pohodu.
 
a ještě jedno metaforické srovnání:

1) Představte si, že cihlená příčka z nepálené hlíny s hliněnou omítkou je jako mohutný starý strom v lese. I když je impozantní a vypadá, že může hrát klíčovou roli v ekosystému, většina jeho masy je ve skutečnosti nevyužitá, protože život v lese se soustředí hlavně v jeho koruně a na povrchu kůry. Podobně i velká masa hlíny v interiéru sice může vypadat účelně, ale v praxi se její potenciál nevyužívá plně a navíc, stejně jako strom, který nemá hluboké kořeny, může mít nepálená příčka problém s pevným spojením omítky, které není zaručené.
 

2) Na druhé straně, příčka z plné pálené cihly pokrytá hliněnou omítkou je jako tenká vrstva plodné půdy na kamenitém podloží. I když je tato vrstva poměrně tenká, dokáže poskytnout vše potřebné pro růst rostlin a udržení života. Tato tenká, ale efektivní vrstva půdy je základem pro prosperující zahradu. Stejně tak 20mm hliněná omítka na pálené cihle není přemrštěně silná, ale je zcela dostatečná pro to, aby interiér profitoval z jejích příznivých vlastností a zároveň lépe držela na pálené cihle, což zajišťuje kvalitní spojení a vytváří příjemnou atmosféru v místnosti.
 
 
 
 
hlinené omietky, hlinená omietka, cena hlinených omietok, hlinené podlahy, rekon

příčky z nepálených hliněných cihel

hliněná omítka, hliněné omítky, marocký štuk, tadelakt, hliněný tadelakt, hliněná...

Vytvořeno službou Webnode