Realizace HLINĚNÝCH OMÍTEK a TADELAKTU

vymyzlená hliněná novostavba

plocha hliněných omítek: 550m2

stěny: porotherm a OSB

 

Na tento architektonicky velmi zajímavý RD byla použita hrubá hliněná omítka Picas s řezankou. Pálené cihelné bloky byly natřeny přilnavostním hliněmým nátěrem a následně byhrubovány hliněnou omítkou s příměsi řezanky. V patře byl na OSB desky přisponkován rákos. Rákosový strop byl našricován hliněným špricem a OSB stěny s rákosem byly normálně tařeny hliněným přilnavostním nátěrem. Po zaschnutí hliněného špricu, opět vše omítnuto hrubou hliněnou omítkou s řezankou. Veškeré hliněné omítky na OSB deskách byly dále zafixovány perlinkou. 

Jemné hliněné omítky  jsou barevné ARTové. Vešketé rohy a kouty jsou zaoblené, proto se bílý hliněný strop ukončil cca 7cm pod jeho úrovní na stěnách. V koupelnách kolem umyvadel a vany je zhotovem marocký štuk-tadelakt v barvě umbra rötrich č.808 od Kreidezeitu. Do většiny jemných hliněných omítek byly přidávány dekorativní příměsi (kostřavy, kopretina, drcené mušlu...), které hliněným omítkám přidaly na plastičnosti a hloubce.

Majitelé si sami všechno designově vymysleli, a proto mohly vzniknout takové pěkné forografie útulného a teplého domova s hliněnými omítkami...

RD Velké Popovice

hlinené omietky, hlinená omietka, cena hlinených omietok, hlinený remeslníci, hlina 

hliněná omítka, hliněné omítky, marocký štuk, tadelakt, hliněný tadelakt, hliněná...

Vytvořeno službou Webnode