Realizace HLINĚNÝCH OMÍTEK a TADELAKTU

Příprava podkladu  pod maroko

 
     Podklad pod maroko by měl být jednodruhový, tzn. stěny omítnuté klasickou vápenocementovou jádrovou omítkou v tloušťce 15 - 20 mm. Tato jádrová omítka se po vyschnutí potáhne vrstvou stavebního lepidla (C1T), do kterého se zapracuje celoplošně sklovláknitá mřížková výstuha (petlinka) s oky 4x4mm do požadované roviny, tak aby perlinka nebyla vidět. Tuto vrstvu lepidla nevyhlazovat do hladka, tzn. těsně před zatuhnutím plochu lehce zafilcovat-zatočit, aby byl povrch lehce zdrsněn a nebyla vidět perlinka. Případně ještě za mokra povrch přejet molitanovým děrovaným válečkem (barvy a laky), čímž se na povrchu vyvoří malé nerovnosti-krápníčky, které po zaschnutí lehce strhneme mřížkovým škrabákem.
     Maroko se aplikuje do tl. max. 3mm a kopíruje připravený podklad, proto je důležité mít podklad natažen do požadované roviny.
 
     Stěny u podlahy (i ve sprchovém koutě, pokud není použitá vanička) opatřit soklovým páskem (min 6cm) ideálně tak, aby vyčníval cca 3mm nad připravený podklad stěny a po aplikaci maroka bude sokl v rovině s marokem.
 

NÁŘADÍ PRO SVÉPOMOVMOU APLIKACI MAROCKÉHO ŠTUKU (TADELAKTU)

Pro nanášení maroka na stěnu se používají nerezová hladítka menších rozměrů.

nerezové-hladítko

 

Taktéž zednické lžíce je lepší míti nerezové a vícero velikostí

zednická-lžíce-velkáštukatérská-lžíce

 

Hladítka, měkké nerezové a teflonové, určená k hlazení a leštění tadelaktu.

speciální-hladítka-nerezové-a-teflonové

 

...a další drobnosti kbelík, houbu, stětec a zenové naladění na tuto práci.

 

.

hliněná omítka, hliněné omítky, marocký štuk, tadelakt, hliněný tadelakt, hliněná...

Vytvořeno službou Webnode