Realizace HLINĚNÝCH OMÍTEK a TADELAKTU

 

PŘÍRODNÍ IZOLACE

Isolena - vlněné izolace bez BIKO vlákna, pouze plstěné...

 

architekti

Arc.cz - Oldřich Hozman, architekt který pracuje s celostními způsoby navrhování staveb a prostředí. Projektuje ekologickou architekturu a ve svých projektech používá přírodní stavební materiály. Zabývá se principy feng shui a baubiologie. Domy podle jeho projektů jsou převážně izolovány slámou a mají hliněné omítky. Přednáší o principech celostní architektury a navrhuje také zahrady a interiéry.

 

Baubiologie.cz Projekty rodinných domů zahrnující základní principy bioarchitektury,  udržitelného rozvoje, použití přírodních izolací a materiálů, úspor energií, šetrného zacházení s vodou a dalších z 25 principů stavební biologie. Zabývají se primárně kvalitou obytného prostředí vzhledem k lidským potřebám. Úspory energií jsou pro nás velmi důležité, ale nejsou na úkor kvality bydlení.

 

celostnidesign.cz - Ateliér celostního designu – projekty zdravých domů a přírodních zahrad. Navrhujeme trvale udržitelná lidská sídla, dům a pozemek vnímáme jako neoddělitelný celek. Inspirujeme se myšlenkami permakultury, systému navrhování podle vzoru přírodních ekosystémů.

 

Endemit.cz - Architektonické návrhy – prostorové i materiálové řešení vycházející z kontextu místa a individuálních potřeb. Preference místních, zdravých nebo recyklovaných materiálů, zelených střech, úsporného provozu. Každá zakázka tohoto druhu je pro mě výzvou. Blanka Johanisová

 

slamak.info - Vše, co můžete potřebovat ke stavbě slaměného domu. Informace, konzultace, projekty, stavební dozor, workshopy a kurzy, řemeslníci, balíky, nářadí a stroje...

 
Ing. arch. Kateřina Šmardová  Projekty energeticky šetrných domů a citlivých rekonstrukcí, důraz na používání přírodních materiálů. Návrhy interiérů s hliněnými omítkami. Realizace dekorací a detailů v hliněných omítkách, konzultační a osvětová činnost v oblasti užití hlíny v architektuře.
 

 

stavební firmy - řemeslníci

Jiří Urban - srubové stavby na Vysočině.

 

srubypilaolesna.cz - kompletní realizace dřevěných srubů, výroba stavebního řeziva, obkladového obložení, briket a palivového dříví.

 

svepomocnastaveni.cz - Honza Pospíšil - realizace domů ze slámy a hlíny, asistovaná stavba, hliněné omítky, dekorativní omítky, používání přírodních a recyklace odpadních materiálů, pořádání a lektorování workshopů, přednášky, lektor Poznej hlínu-Learn with clay.

 

stavby-chudoba.cz - stavební a inženýrská činnost poctivého člověka Jiřího Chudoby.

 

stukaterska.cz - stránky mého kolegy a spolupracovníka Ondřeje Stržínka.

 

hlinenakamna.cz - Postav si kamna sám - stavba akumulačních kamen svépomocí.

 

 

webové portály o stavbě a bydlení

 
sady.unas.cz - Rádi bychom nabídli pozemky v sadu pod Přírodní památkou Vrch Káčov a svobodnou realizaci těm, kteří se zajímají o udržiitelnost a architekturu vstřícnou přírodě. Sychrov nad Jizerou u Mnichova Hradiště na okraji Českého Ráje - okr. Mladá Boleslav.

 

Přírodní bydlení - Praktický web přírodního stavitele Jakuba Gajdy o krásných, zdravých, šetrných a moderních stavbách ze dřeva, kamene, hlíny a jiných materiálů. Sledujte 1. stavařský videoblog v češtině a staňte se fanoušky harmonického bydlení v souladu s Přírodou.

 

 

 

 

hliněná omítka, hliněné omítky, marocký štuk, tadelakt, hliněný tadelakt, hliněná...

Vytvořeno službou Webnode